az jutott eszembe
most , hogy megint esedékes a holokausztra deportálásokra, végső vonatokra emlékezés
hogy kb annyi idősen (azaz fiatalon) (kb 13? évesen olvastam (faltam Anne Frank naplóját, mint amilyen akkor én voltam. megrendülve és csodálattal
és alig annyi idős volt az unokanővérem (11 kb) akivel együtt deportáltak bennünket még a szegedi téglagyárból (fürdetett egy lavorban- mesélte, én még másfél éves se voltam akkor)
az unokám meg most 13 és fél......
mikor egy-két éve vendégségben voltak nála , azt mondta hogy főleg a holokausztról beszéltek
erre én: nem kellett volna...
nem neki voló a holokauszt
miért? az unokatestvéremnek az volt? Anne Franknak az volt?
mi szerencsére s több szerencsés véletlen folytán megmenekültünk
holnap Dóra beszél a vhelyi zsinagógában (azóta megtörtént, nagy sikerrel, hogy úgy mondjam, meg is hivták egy pesti zsinagógába, a rabbijaÍ)
28-án meg én beszélek múlva meg én a a szegediben... most állitom össz e (farigcsálom le ) mondanivalómat...
főleg a gyerekáldozatokról terveztem
hogy soha többé ne legyen ilyen, még csak hasonló sem!
és soha ne feledjük őket
bár Annének sikerült is ez a vágya (tragikusan) - emlékezünk rá, személyesen, a naplója révén
ami örök mementó! és ragyogó irásmű....(csak nagyon rossz a befejezetlen vége)

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése