HÁT IGEN, MINDENKÉPP furcsa egyvelegbe keveredtem vasátnap
a múzeumban
és a hagymaházban
a muzeumban úgy tűnt, hogy csak tiszta forrásból, volt mindeféle... népi
a hagymaházban viszont egy kommersz s kissé fárasztó s fáradt ÉS ERŐLTETETT darab (ugyebár előjött a jólismert sablon, én nem tudok nevetni azon amin mások) ráadásul a Rózsavölgyi szalonra méretezett helyszin felcserélve a jobb széllel.. hallhatatlan is volt. amúgy túl sokat nem nevettek a többiek sem (legfeljebb az elején azon a térfélen, tán csak illemből vagy zavarukban (?)
az időjárásban is volt egy kis egyveleg: napos hőség után borulás esővel fenyegetés (haza is rohantam ernyőért , s végül nem is esett, tán épp ezért...
még ilyet!! Véletlen mellé ütöttem és bejelentkezett az AL ekképp:
A hőség és a tömeg miatt érthető a Kallós-kiállítás közelebbi megtekintésének elhalasztása. A beszámoló alapján a tárlat és a táncos programok a múzeumi éj hangulatos részét képezik. További részleteket az aliz-napok.blogspot.com oldalon olvashat.
IGAZ, hát akkor irom illetve rakok fel fotókat legalább:
elég sokra rá is kerültem (nem tudom, hogy kedvenc operatőtöm jüvoltából-e ja nem , mert az egyiken épp előttem ül) átmenetileg
ahol állunk annak az a háttere, hogy Kallós is meghalt pár éve, de mai friss hirként olvastam én is hogy a magyar néptánc doajenje Timár Sándor 96 éves korában elhúnyt. SZ Zsuzsát is tanithatta, nomeg az én két (akkor még )kis unokaaöcsém is annakidején hozzájártak néptáncolni (tán a Százszorszép együttesben...)
a kiállitó falról ezt még leolvastam , (met a napon többet tényleg nem lehetett , ez lenyelődött a szövegben) hogy a magyar népdalok és néptánc ismerete mennyire fontos
Lenne, hát ami a népdalokat illeti nincs lemaradásom (Békéstarhoson tanult mat-fiz szakos osztályfőnököm rengeteg népdalt énekeltetett velünk...(és juliskázott :) a néptánccal kicsit adós vagyok (Lányomat épp SZ Zsuzsa tanitotta rá a Bartókban általánosban
én csak egy hetedikes képpel dicsekedhetek, a Szt István téri iskola Hófehérke előadásában voltunk betét tánc (egy francia négyes mellett) vagy nem is tudom, lehet hogy a Csipkerózsikában(?)

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése