2026. június 23., kedd

vegyes felvágott

 HÁT IGEN, MINDENKÉPP furcsa egyvelegbe keveredtem vasátnap

a múzeumban 



és a hagymaházban



a muzeumban úgy tűnt, hogy csak tiszta forrásból, volt mindeféle... népi

a hagymaházban viszont egy kommersz  s kissé fárasztó s fáradt ÉS ERŐLTETETT darab (ugyebár előjött  a jólismert sablon, én nem tudok nevetni azon amin mások) ráadásul a Rózsavölgyi szalonra méretezett helyszin felcserélve a jobb széllel.. hallhatatlan is volt. amúgy túl sokat nem nevettek a többiek sem (legfeljebb az elején azon a térfélen, tán csak illemből vagy zavarukban (?)

az időjárásban is volt egy kis egyveleg: napos hőség után borulás esővel fenyegetés (haza is rohantam ernyőért , s végül nem is esett, tán épp ezért...


még ilyet!! Véletlen mellé ütöttem és bejelentkezett az AL ekképp:

AI-alapú áttekintés:

A hőség és a tömeg miatt érthető a Kallós-kiállítás közelebbi megtekintésének elhalasztása. A beszámoló alapján a tárlat és a táncos programok a múzeumi éj hangulatos részét képezik. További részleteket az aliz-napok.blogspot.com oldalon olvashat.


IGAZ, hát akkor irom illetve rakok fel fotókat legalább:
elég sokra rá is kerültem (nem tudom, hogy kedvenc operatőtöm jüvoltából-e  ja nem , mert az egyiken épp előttem ül) átmenetileg









ahol állunk annak az a háttere, hogy Kallós is meghalt pár éve, de mai friss hirként olvastam én is hogy a magyar néptánc doajenje Timár Sándor 96 éves korában elhúnyt. SZ Zsuzsát is tanithatta, nomeg az én két (akkor még )kis unokaaöcsém is annakidején hozzájártak néptáncolni (tán a Százszorszép együttesben...)

a kiállitó falról ezt még leolvastam , (met a napon többet tényleg nem lehetett , ez lenyelődött a szövegben) hogy a magyar népdalok és néptánc ismerete mennyire fontos

Lenne, hát ami a népdalokat illeti nincs lemaradásom (Békéstarhoson tanult mat-fiz szakos osztályfőnököm rengeteg népdalt énekeltetett velünk...(és juliskázott :)
a néptánccal kicsit adós vagyok (Lányomat épp SZ Zsuzsa tanitotta rá a Bartókban általánosban
én csak egy hetedikes képpel dicsekedhetek, a Szt István téri iskola Hófehérke előadásában voltunk betét tánc (egy francia négyes mellett) vagy nem is tudom, lehet hogy a Csipkerózsikában(?)





Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése