ISTENNEL ÁLMODTAM
(én kicsi, ő Nagy)
csak ketten voltunk
de semmi fakszni
"Én éste" - mindörökre
ahogy Buber már megirta...
ISTENNEL ÁLMODTAM
(én kicsi, ő Nagy)
csak ketten voltunk
de semmi fakszni
"Én éste" - mindörökre
ahogy Buber már megirta...
Arthur Rimbaud :"Il faut être absolument moderne"),
Somlyó György. Modernnek kell lenni mindensstül
mindig a múltban járok
ahogy a jelrnben is
söt olykor a jövőbe
egyszerre -
modern lettem
életem végére
mindg is az voltam
ahogy meg is mondta
nelli tanárnénim
anyámnak
első egyetemi évem után
ugye milyen modern lett(em)
igen. mindig is az volt(am)
CSAK a közvetlen környezetem
aki lehúzott volna
valami megszokottba
de most egyszerre lettem
ilyen és olyan és amolyan is
többdimenziós lény
s mellette
senki
de ilyentájt
ilyennek kell lenni!
HÁT IGEN, MINDENKÉPP furcsa egyvelegbe keveredtem vasátnap
a múzeumban
és a hagymaházban
a muzeumban úgy tűnt, hogy csak tiszta forrásból, volt mindeféle... népi
a hagymaházban viszont egy kommersz s kissé fárasztó s fáradt ÉS ERŐLTETETT darab (ugyebár előjött a jólismert sablon, én nem tudok nevetni azon amin mások) ráadásul a Rózsavölgyi szalonra méretezett helyszin felcserélve a jobb széllel.. hallhatatlan is volt. amúgy túl sokat nem nevettek a többiek sem (legfeljebb az elején azon a térfélen, tán csak illemből vagy zavarukban (?)
az időjárásban is volt egy kis egyveleg: napos hőség után borulás esővel fenyegetés (haza is rohantam ernyőért , s végül nem is esett, tán épp ezért...
még ilyet!! Véletlen mellé ütöttem és bejelentkezett az AL ekképp:
múzeumi éj van, de csak egy programon veszek részt, a Kallós Z kiállitáson kis forgatós táncosokkal tarkitva
aztán vacillálok , 7re szinházjegyem van félre téve menjek-e, de olyan bizonytalan minden, itt , most., értéktárak...de a vetités nem is tudom hol, hogy , jelzem SZ ZS-nek a múzeumigazgatónak, h valószinű elmegyek a szinházba inkább... nem esik neki jól, főleg az hogy junius 20ra tesz a Hagymahz egy szinházi előadást
junius 20? no, nekem ez anyu születésnapját jelenti, mondom is
a mellette ülő tévéignő meg is kérdi hány éves (lenne), hirtelen nem is tudom, számszerint .de azt igen, hogy 120 még nem és igy szoktuk mondani bis 120...tehát ez szerint még élhetne is....
aztán utána számolok,. 118!i
(hát éppenséggel szinházba se kéne mennem!)
most van a leghosszabb éjszaka! ez stimmel....
már a kiállitásmegnyitó előtti nap láthattam Sz Á óriásképeit, melyeket a Magyar Nemzeti Bank jóvoltából idéntől birtokolhat a múzeumunk
be kell vallanom, nem nyerte el a tetszésemet, meg le is kötötte a zenepróba, illetve a rendetlenségtől, a sok széktől, gyerektől, hangzavartól is nem tudhattak érvényesülni
most kimentem az erkélyre is, és onnan benézve elámultam
sőt már bent is a két sor székberendezés mellett
hiába... túl nagyok ezek a képek, kell hozzájuk a nagy szabad tér...
olybá tűntek mint a gyerekalkotások
de hát SZ A - ha jól emlékszem - foglalkozott gyerekek képzőművészeti fejlesztésével. Valószinűleg hathattak egymásra, jó estben oda-vissza
később ezt meg is erősitette König emeritus rektor a GYIK műhellyel
makói vonatkozása is van a legelső grafikai művésztelepünk tagjaként
lehet h a kiállitásnyitó emberünk se nagyon volt megelégedve e képekkel, bár nyilván nem mondta
de azt kihangsúlyozta, hogy ezek csak mozzanatok a nagy életmű- folyamban
és tájékozódjunk (jobb hiján neten..egyéb műveiről is főleg a rajzait dicsérte (az én emlékezetemben is ezek motoszkálnak)
a megnyitóbeszédből amúgy sajnos nem sokat láttam - hallottam elállták a kilátásomat.,,
a képeket még megnéztem,de nem feledkeztem meg a finom pogácsáról sem
s még időben elviharzottam, nehogy túl egyem magam belőle...(de azért egy pár beszélgetésre , eszmecserére is volt alkalmam - az is kell....