legvégül kisimul minden
tán még a ráncok is
de ne siettesd
jó gyűrödni is
előtte
holokauszt
https://aliz-napok.blogspot.com/2020/04/holokauszt-csaladirtasa-csaladfa-urok.html
https://aliz-napok.blogspot.com/2026/06/bonyhadi-baranyok.html
https://aliz-napok.blogspot.com/2026/06/guttmann-tulelok.html
https://aliz-napok.blogspot.com/2022/04/a-holokauszt-aldozatainak-emleknapja.html
https://aliz-napok.blogspot.com/2025/04/emleknapunk-delmagyarban.html
https://aliz-napok.blogspot.com/2023/02/lowinger-nagyapa-testvere-albert.html
https://aliz-napok.blogspot.com/2024/11/holokauszt-tulelo.html
https://aliz-napok.blogspot.com/2026/06/a-bonyhadi-baranyok-sorsa.html
https://aliz-napok.blogspot.com/2026/06/a-bonyhadi-baranyok-sorsa.html
https://aliz-napok.blogspot.com/2021/06/emlekuket-megorzi-szeretet-2011.html
https://aliz-napok.blogspot.com/2024/06/kinek-nem-valo-holokauszt.html
https://aliz-napok.blogspot.com/2023/06/bekefi-gyorgy-festomuvesz.html
https://aliz-napok.blogspot.com/2021/06/ideje-az-emlekezesnek-2007.html
https://aliz-napok.blogspot.com/2021/01/egyszer-se.html
https://aliz-napok.blogspot.com/2020/03/bak-soma-fiai-dr-bak-robert.html
https://aliz-napok.blogspot.com/2019/01/emleknap.html
https://aliz-napok.blogspot.com/2025/04/veguk-kihagytam.html
https://aliz-napok.blogspot.com/2026/06/a-sokk-utan.html
https://aliz-napok.blogspot.com/2024/08/ideje-feledesnek.html
https://aliz-napok.blogspot.com/2024/08/ideje-feledesnek.html
https://aliz-napok.blogspot.com/2019/07/kesei-konferencia-deportalasrol.html
https://aliz-napok.blogspot.com/2014/04/a-70-eve-iskolapadbol-elhurcoltak-es.html
https://aliz-napok.blogspot.com/2020/02/a-nevek-dala.html
https://aliz-napok.blogspot.com/2024/04/tallozo-arrol.html
az jutott eszembe
most , hogy megint esedékes a holokausztra deportálásokra, végső vonatokra (marhavagonokra!) emlékezés
hogy kb annyi idősen (azaz fiatalon) (kb 13? évesen olvastam (faltam) Anne Frank naplóját, mint amilyen ő volt. megrendülve és csodálattal
és alig annyi idős (ill fiatal) volt az unokanővérem, Dóra (11 kb) akivel együtt deportáltak bennünket még a szegedi téglagyárból (fürdetett egy lavorban- mesélte, én még másfél éves se voltam akkor)
az unokám meg most 13 és fél......
mikor egy-két éve vendégségben voltak nála , azt mondta, hogy főleg a holokausztról beszéltek
erre én: nem kellett volna...
nem neki való a holokauszt
miért? az unokatestvéremnek az volt?! Anne Franknak az volt?! - igy lányom
mi szerencsére s több szerencsés véletlen folytán megmenekültünk
holnap Dóra beszél a vhelyi zsinagógában (azóta megtörtént, nagy sikerrel, hogy úgy mondjam, meg is hivták egy pesti zsinagógába, a rabbijaÍ)
28-án meg én beszélek a szegediben... most állitom össze (farigcsálom le ) mondanivalómat...
főleg a gyerekáldozatokról terveztem
hogy soha többé ne legyen ilyen, még csak hasonló sem!
és soha ne feledjük őket
bár Annének sikerült is ez a vágya (tragikusan) - emlékezünk rá, személyesen, a naplója révén
ami örök mementó! és ragyogó irásmű....(csak nagyon rossz a befejezetlen vége)
ISTENNEL ÁLMODTAM
(én kicsi, ő Nagy)
csak ketten voltunk
(komolyan beszélgettünk)
de semmi fakszni
"Én és te" - mindörökre
ahogy Buber már megirta...
Arthur Rimbaud :"Il faut être absolument moderne"),
Somlyó György. Modernnek kell lenni mindensstül
mindig a múltban járok
ahogy a jelrnben is
söt olykor a jövőbe
egyszerre -
modern lettem
életem végére
mindg is az voltam
ahogy meg is mondta
nelli tanárnénim
anyámnak
első egyetemi évem után
ugye milyen modern lett(em)
igen. mindig is az volt(am)
CSAK a közvetlen környezetem
aki lehúzott volna
valami megszokottba
de most egyszerre lettem
ilyen és olyan és amolyan is
többdimenziós lény
s mellette
senki
de ilyentájt
ilyennek kell lenni!
HÁT IGEN, MINDENKÉPP furcsa egyvelegbe keveredtem vasátnap
a múzeumban
és a hagymaházban
a muzeumban úgy tűnt, hogy csak tiszta forrásból, volt mindeféle... népi
a hagymaházban viszont egy kommersz s kissé fárasztó s fáradt ÉS ERŐLTETETT darab (ugyebár előjött a jólismert sablon, én nem tudok nevetni azon amin mások) ráadásul a Rózsavölgyi szalonra méretezett helyszin felcserélve a jobb széllel.. hallhatatlan is volt. amúgy túl sokat nem nevettek a többiek sem (legfeljebb az elején azon a térfélen, tán csak illemből vagy zavarukban (?)
az időjárásban is volt egy kis egyveleg: napos hőség után borulás esővel fenyegetés (haza is rohantam ernyőért , s végül nem is esett, tán épp ezért...
még ilyet!! Véletlen mellé ütöttem és bejelentkezett az AL ekképp: