"
Az első és az utolsó interjú – ezek is szerepelnek abban az új kötetben, amelyben Vanni van címmel gyűjtötte össze a legfontosabb, Esterházy Péterrel készült beszélgetéseket a szerkesztő, Pál Sándor Attila. Nemcsak őt hívtuk meg a Lírástudók stúdiójába, hanem Turi Tímeát, a Magvető Kiadó főszerkesztőjét is, hogy Esterházyról beszélgessünk
Az első és az utolsó interjú – ezek is szerepelnek abban az új kötetben, amelyben Vanni van címmel gyűjtötte össze a legfontosabb, Esterházy Péterrel készült beszélgetéseket a szerkesztő, Pál Sándor Attila. Nemcsak őt hívtuk meg a Lírástudók stúdiójába, hanem Turi Tímeát, a Magvető Kiadó főszerkesztőjét is, hogy Esterházyról beszélgessünk.
A Vanni van a Magvető Kiadónál jelent meg (itt lehet megrendelni).
Esterházy Péter ugyanis modern író volt abban az értelemben, hogy természetesen egyesítette magában a művészi és a közéleti szerepet, kommentárjai, publicisztikái felette lebegtek, de nem hagyták érintetlenül a közbeszédet.
A kötet címét egy Zilahy Péterrel készült beszélgetése ihlette, amelyben Esterházy sajátos derűvel mondja:
Hogy önmagában valami van, én azt elég helyénvaló dolognak tartom. Ha egy más beszélgetésben volnánk, akkor azt mondanám, hogy a létezés tényét, azt valami elképesztő örömmel szemlélem.
Máskülönben a legkülönbözőbb beszélgetőpartnerekkel olvassuk őt a kötetben: Fabiny Tamás lelkész, Petri György költő, Selyem Zsuzsa irodalomtörténész, de az Index.hu fórumának felhasználói is kérdeztek tőle.
Pál Sándor Attilától azt is megkérdeztük, mire gondolt, amikor a kötet bevezetőjében úgy fogalmazott Esterházyról: „Kilenc évvel távozása után mintha egy kicsit kevesebb szó esnék róla, a könyveiről, mintha éppen abban a nevezetes szerzői purgatóriumban lenne.”
Turi Tímea pedig mesélt arról, mire számíthatnak a Magvető Kiadó olvasói ebben az évben, amikor a neves könyvműhely 70. születésnapját ünnepli.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése